Aktivizovanie porozumenia, chápania dôležitosti pevného, citového vzťahu medzi mamou a dieťaťom.

Vzd.oblasť/

podoblasť

Výkonové

štandardy

Obsahové štandardy Evaluačné otázky Aktivity pre deti
Jazyk a

komunikácia

Uvažuje nad infor. prezentovanými prostredníctvom informačno-komunikačných technológií, porovnáva ich s vlastnou skúsenosťou a s tým, čo vie z iných zdrojov.

Zaraďujeme do činností nielen texty publikované v knižnej alebo časopiseckej podobe, ale aj texty a obsahy sprostredkované informačno-komunikačnými technológiami (napr. texty na internete, obsahy, ktoré sú súčasťou televíznych programov, …)

Ako pracuje s vlastnou skúsenosťou? Prejavuje sa v jeho odpovediach na otázky? Ako dáva do súvislosti svoje skúsenosti s udalosťami v príbehu? Vie uviesť príklady podobných situácií zo života?

Rozhovor: Deň matiek u nás a vo svete

Maľované čítanie

Príloha č.1

Matem. a

práca s inf.

Dokáže rozdeliť celok na viac častí  (deliť časti na 1/2,1/4)

Poskytneme dieťaťu dostatok predmetov (aj nakreslených), ktoré bude rozdeľovať na polovicu a štvrtiny Delenie: Viem sa podeliť, Kytička pre mamičku

Príloha č.2

Človek

a príroda

Uvedomuje si zmeny v prírode počas roka.

Rozprávame s deťmi o pozorovateľných zmenách v prírode, ktoré nastávajú v dôsledku zmien ročných období.

Čo si všíma na prírodných reáliách? Je voči prírodnému prostrediu zvedavé?

Rozprávanie: Jar, leto, jeseň, zima

Príloha č.3

Umenie

a kultúra

Spieva piesne a riekanky

Spievame s deťmi ľudové, detské umelé piesne, riekanky

V akých situáciách dieťa spieva? Spieva aj bez vyzvania?

Nácvik piesne pre mamičku

Príloha č.4

Zdravie

a pohyb

Ovláda  jednoduché akrobatické zručnosti Zaraďujeme cvičenia pre nácvik a následné zdokonalenie prevalov – kolíska Prevaly: Kolíska
Človek

a svet práce

Jednoducho opíše postup zhotovenia vybraných výrobkov.

Dbáme na to, aby sa u detí rozvíjal cit pre efektívne, ekonomické a bezpečné postupy práce, čo znamená napríklad minimalizáciu odpadu (ekonomické vystrihovanie a vykrajovanie z rôznych materiálov, ako je papier, plastelína, cesto, hlina a pod.) ale tiež dodržiavanie bezpečnostných pravidiel pri používaní rôznych nástrojov a materiálov. Strihanie, lepenie, skladanie: Darček pre mamičku Príloha č.5
NA STIAHNUTIE

Príloha č.1a