Výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov, ktoré uhrádza zákonný zástupca dieťaťa vo výške nákladov na nákup potravín v školskej jedálni MŠ:

Podľa § 140 ods. 10 školského zákona školská jedáleň, ktorej zriaďovateľom je obec, poskytuje stravovanie deťom materských škôl za čiastočnú úhradu nákladov, ktoré uhrádza zákonný zástupca nasledovne:

1. vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov podľa 1. finančného pásma v nadväznosti na odporúčané výživové dávky za deti, ktoré nenavštevujú posledný ročník materskej školy ( t. z., že nie sú zaradení v skupine „predškolákov“), a to nasledovne:
      • pre stravníkov od 2 – 6 rokov (dieťa v MŠ – denné) vo výške 1,37 €,
      • pre stravníkov od 2 – 6 rokov (dieťa v MŠ – poldenné) vo výške 1,14 €.
  2. vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov podľa 1. finančného pásma v nadväznosti na odporúčané výživové dávky za deti, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy ( t. z., že sú zaradení v skupine „predškolákov“), rozdiel medzi výškou nákladov za nákup potravín za dieťa v materskej škole podľa bodu 5 písm. a) tohto článku a výškou štátnej dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa, a to nasledovne:

-pre stravníkov od 2 – 6 rokov (dieťa v MŠ – denné) vo výške 0,17 €,

-pre stravníkov od 2 – 6 rokov (dieťa v MŠ – poldenné) vo výške 0,00 €.

Poplatky za MŠ a stravu sa uhrádzajú vždy do 20.dňa v danom mesiaci (napr. za mesiac september zaplatiť do 20.9.)

Bližšie informácie ohľadom stravovania u p. vedúcej školskej jedálne.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eget auctor erat. Aliquam lacinia molestie dui non varius. Nulla eget convallis augue. In eget varius metus. Phasellus quis malesuada nulla. In ullamcorper leo ut nisl hendrerit fermentum. Etiam hendrerit dolor vel blandit convallis. Vestibulum blandit pretium pellentesque. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Phasellus in justo arcu. Phasellus pharetra quam velit, vitae tempus tellus tempor quis. Sed sed sem ipsum. Donec ac tristique sem. Cras congue leo a faucibus tempor. Mauris porttitor dignissim odio, at blandit magna dignissim non. Pellentesque aliquam euismod maximus.

Donec maximus ac erat non tristique. Vestibulum vestibulum tellus sed felis dictum venenatis. Sed quis imperdiet elit, vel facilisis sapien. Nullam pretium, nisi sit amet porttitor sollicitudin, est urna bibendum quam, sit amet feugiat nulla lorem a mauris. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Mauris eu enim quis felis facilisis lobortis. Nulla facilisi. Sed pellentesque nulla non tempor mollis. Suspendisse et dictum nisl.

Phasellus ac nibh ut ex imperdiet porttitor. Sed vitae ultrices felis. Nam viverra mi a elementum laoreet. Fusce consequat bibendum augue, eu tincidunt urna molestie ut. Donec neque magna, maximus vel ligula in, lacinia scelerisque nisl. Praesent sagittis justo sem, a luctus tellus tincidunt tristique. Proin hendrerit ligula a rhoncus convallis. Nullam ac blandit ipsum. Ut porttitor mattis dolor quis varius.

Donec in rutrum sem. Maecenas sit amet velit tortor. Etiam et lorem eu massa scelerisque porttitor. Vestibulum fringilla, sapien eu convallis tincidunt, neque libero rhoncus tellus, quis sagittis augue neque nec sem. Curabitur eu dolor vel sem gravida auctor vitae eu arcu. Sed et tortor non quam rhoncus aliquam faucibus at dolor. In hac habitasse platea dictumst. Ut maximus leo magna, sit amet fringilla lorem placerat at.

Aliquam a dolor sit amet ipsum malesuada scelerisque quis id nunc. Sed sit amet condimentum velit. Sed sit amet dolor ornare, fringilla diam eget, aliquam augue. Morbi nec efficitur ipsum, vel sodales est. Donec id eros nulla. Sed et mollis eros, a rhoncus augue. Integer varius, orci non molestie sagittis, erat dolor eleifend eros, vel ultrices ex ante vestibulum dui. Etiam eget sodales leo, ut blandit elit. Phasellus pretium risus et porttitor dapibus. Etiam sit amet euismod ipsum. Aliquam erat volutpat.